Mesfushori i Realit të Madridit, Lucas Vazquez duket se ka njoftuar "ndarjen" me skuadrën nga "Santiago Bernabeu" në fund të këtij sezoni.

Sipas "Diario Gol" Vazquez ka njoftuar stafin e Galaktikëve se do largohet, ku i ka treguar edhe destinacionin e ri

Pretendohet se ai u tha shokëve të skuadrës se “do të shkoj tek Manchester United” , me Jose Mourinho që thuhet se është një tifoz i madh i spanjollit dhe ai e di se mund ta transferoj atë duke i ofruar atij vendin e titullarit te Unitedi.

26-vjeçari konsiderohet pjesë e panevojshme për Zinedine Zidane, ndërsa për shërbimet e tij ka shfaqur interes edhe Liverpooli.

/Ora News.tv/