Java e kaluar nuk ka qenë e lehtë për Gareth Bale, ku u diskutua për të ardhmen e tij duke ndjekur u nga mungesa e tij në i 11-shen në Leganes. 

Megjithatë, Uellsiani përfundoi javën mirë duke impresionuar në fitoren 4-0 kundër Alaves, pasi u pozicionua në anën e majtë të mesfushës. Shfaqja e tij pozitive erdhi pas një bisede me Zinedine Zidane, i cili mbetet i bindur se numri 11 i ekipit mund të jetë i rëndësishëm për Los Blancos në atë që mbetet nga sezoni 2017/18.

Trajneri francez foli me Bale, i cili  u zëvëndësua në ndeshjen e parë  me PSG dhe shpjegoi atë që ai pret nga ish-futbollisti i Tottenhamit dhe theksoi se sa ekipi ka nevojë për të. Është ende herët të dihet nëse ndryshimi do të rezultojë në qëndrimin në klub në të ardhmen, por ajo që është e sigurt është se Bale, i cili luajti kundër Alaves, ishte një i rifreskuar.

Sinqeriteti i Zidane me lojtarin ka punuar mirë.

/Ora News.tv/