Bashkëshortja e lojtarit Aleksandër Katai, ka bërë një koment racist përmes një postimi në “Instagram”, për protestat në Amerikë.

“Vritini qelbësirat”, ka shkruar ajo në një prej fotove të shkëputura nga protestat që po zhvillohen pas vrasjes së George Floyd.

Direkt pas këtij komenti, klubi amerikan Los Angelos Galaksi ka përjashtuar Aleksandër Katait.

Futbollisti ka reaguar duke shprehur se ai nuk e ka mbështetur mendimin racist të bashkëshortes: Ky është një gabim nga familja ime dhe e mbaj unë përgjegjësinë.


/Ora News.tv/