Një person është vrarë dhe  35 të tjerë  kanë mbetur të plagosur si pasojë e përplasjes së një treni me një kamion. Ngjarja ndodhi në Yokohama, një periferi të Tokios në Japoni.

Sipas raportojnë mediat vendase aksidenti ndodhi midis stacioneve të Kanagaëa-Shinmachi dhe Nakakido, në portat e kryeqytetit japonez.

Policia tha se viktimë i aksidentit mbeti një 67-vjeçar, drejtuesi i kamionit.

Autoritetet japoneze nisën hetimet për zbardhjen e këtij aksidenti të rëndë.

/Ora News.tv/