Presidenti Ilir Meta ishte sot në Shkafanen të Ishmit, ku edhe kjo zonë është prekur nga tërmeti.

Kreu i shtetit thotë se pasojat për shtëpitë e shumë banorëve të kësaj zone kanë qenë shkatërrimtare.

"Tërmeti ka goditur rëndë dhe Shkafanen në Ishëm, me pasoja shkatërrimtare për shtëpitë e shumë banorëve të kësaj zone.Të bëjmë gjithçka për të kaluar këto momente tepër emergjente deri në tejkalimin e gjendjes së jashtëzakonshme", shkruan në Facebook, Presidenti Ilir Meta.

/Ora News.tv/