Reali i Madridit pas mbylli një cikël fitues në sezonet 2014-2017 kërkon të rikthehet i frikshëm sërish në "sallonet" e futbollit Europian. 

Sipas medias "El Desmarque", klubi madrilen është iu bindur për të ofruar në "Santiago Bernabeu" mesfushorin francez Poul Pogba. Për të mbërritur tek kampioni i botës, Reali është i gatshëm të ofroj  kartonin e James Rodriguez dhe Mariano Diaz dhe një shumë të konsiderueshme parash klubit të Manchester United. 

Pogba prek kohësh ka shprehur dëshirën për t'iu bashkuar klubit galaktik, një tjetër arsyeje që mund ti shtyjë drejtuesit e "djajëve të kuq' të aprovojnë mundësin e largimit të tij. Edhe pse jem ende edhe 30 ditë larg hapjes së merkatos së janarit shanset që ta shohim Pogban në Madrid ia rritur ndjeshëm.

/Ora News.tv/