Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për dhunën e ushtruar nga policia ndaj protestuesve në mbrojtje të Teatrit Kombëtar.

Kreu i shtetit ka postuar edhe një video nga momentet e protestës ndërsa shkruan: 'Kush hesht dhe nuk guxon ta dënojë është bashkëfajtor dhe nxitës i saj!'

Reagimi i Presidentit Ilir Meta

Kjo dhunë ka vetëm një emër dhe një adresë! Kush hesht dhe nuk guxon ta dënojë është bashkëfajtor dhe nxitës i saj! Kurajë qytetare dhe solidaritet! Demokracia nuk dhurohet, por mbrohet dhe fitohet! Të bashkuar deri në fund, me dashuri për Shqipërinë europiane!


/Ora News.tv/