Skuadra e Milanit është duke zhvilluar një nga sezonet më të dobëta në të gjithë historinë. 

Kuqezinjtë janë shumë larg pritshëmërive duke u pozicionuar në venin e 14-të në Serie A. Të gjendur në këto kushte drejtuesit e "djallit" do të mundohen të përforcojnë skuadrën në merkaton e janarit. Nëse dështon pista Zlatan Ibrahimovic, Milani do të hidhet në sulm për Luka Jovic. 

Sulmuesi serb i Real Madridit nuk po gjen hapësira në taktikat e trajnerit Zinedine Zidane dhe do të ishte i lumtur të vishte fanellën e një klubi me traditë si Milani.

/Ora News.tv/