E ardhmja e Diego Simeone do të jetë te Interi. Një gjë e tillë është pohuar për të 2000 herë nga tekniku argjentinas i Atletico Madrid, që në intervistë për “Diario AS” është dukur tepër i tensionuar.

"I kam thënë Interit tashmë 2,000 herë se do të ndodhë. Unë do të vazhdoj të punoj dita-ditës me mendje atje. Kam një vit të mbetur nga kontrata ime këtu dhe në momentin që po punojmë shumë mirë. Unë shpresoj që të vazhdoj në të njëjtën rrugë me të cilën kemi punuar për 12 apo 13 vitet e fundit. Stili im është në përputhje me klubin. Ky klub ka një personalitet si Juventus, Barcelona, Athletic Bilbao. Këtu çdo lojtar, çdo element është i rëndësishëm".-përfundoi trajneri i Altico Madrid.

Simeone kaloi dy sezone si lojtar në “Giuseppe Meazza” , duke fituar një Kupë UEFA në vitin 1998.

/Ora News.tv/