Athina është tronditur nga një ngjarje e rëndë, ku një shtetas shqiptar ka vrarë me thikë ne zemër një shtetas afgan.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën ‘Menandhru’ në qendër të Athinës.

Mediat raportojnë se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti, pas dyshohet se autori dhe viktima punonin sëbashku në vepritmarinë e trafikut të drogës.

Nga informacionet paraprake dyshohet se shqiptari ka vrarë shtetasin afgan për prishje pazaresh.

Ende nuk dihet identiteti i viktimës dhe autorit, policia po heton për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

/Ora News.tv/