Ky është moment dramatik kur dy pasagjerë trima shpëtojnë jetën e më shumë se 30 personave në bord pasi shoferi humbi ndjenjat në timon, gjatë një udhëtimi të gjatë në lindje të Kinës.

45 vjeçari Xi Shangpan ishte një prej dy pasagjerëve që vuri re se autobusi po dilte nga rruga dhe vrapoi në kabinën e shoferit.

Ai vrapoi të ulej në timon dhe ta ndalonte përpara se një aksident tragjik të ndodhte.

Fatmirësisht të gjithë arritën të shpëtonin edhe shoferi arriti të shpëtojë.

/Ora News.tv/