Dyert u mbyllën. Juve-Inter dhe katër ndeshjet e tjera të serisë A (Milano-Genova, Parma-Spal, Sassuolo-Brescia dhe Udinez-Fiorentina) të planifikuara për tu luajtur këtë fundjavë pa tifozë, janë shtyrë për në 13 maj.

Finalja e Kupës së Italisë do të caktohet rrjedhimisht për të mërkurën 20 maj 2020./Ora News.tv/