Që prej katër vitesh  Michael Schumacher është në koma dhe larg ekranit të televizorit, por për sportdashësit e skuderisë Ferrari, Formula 1 dhe jo vetëm, gjendja aktuale e gjermanit pritet me mjaft interes.

Ditën e sotme, 7 herë kampioni i botës në F1 feston 49 vjetorin e lindjes.

Përmes një postimi në rrjetin social "Twitter" Skuderia Ferrari e ka uruar për ditëlindjen gjermanin, ndërsa i ka uruar dhe shërim sa më të shpejtë.

Urimi i Skuderisë Ferrari në "Twitter":
/Ora News.tv/