Kryetari i PD Lulzim Basha ka patur një bisedë me komisionerin e BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi Oliver Varheyi.

Përmes një postimi në Twitter, Basha tha se falenderoi komisionerin për mbështetjen dhe përpjeket për të kontribuar në reformën zgjedhore.

Sipas Bashës, vullneti politik është vendimtar për të përmbyllur reformën dhe për të siguruar zgjedhje të lira.

''Bisedë shumë e mirë me OliverVarhelyi. Falënderova për mbështetjen e tij dhe theksova përpjekjet për të kontribuar në reformën zgjedhore. U nënvizua se vullneti politik është vendimtar për ta përmbyllur atë dhe për të siguruar zgjedhje demokratike të lira nga blerja e votave dhe ndikimi i krimit të organizuar.''

Takimi i rradhës i Këshillit Politik për reformën zgjedhore do të mbahet sot në orën 17:00.

/Ora News.tv/