Real Madrid janë në mendime të bëjnë një lëvizje verore për yllin e Lazios Sergej Milinkoviç-Saviç, thonë raportimet në Spanjë.

Serbi ka qenë, ndoshta, ylli i futbollit evropian këtë sezon, duke e udhëhequr Biancocelestin në vendin e katërt në Serie A.

22-vjeçari ka qenë i rëndësishëm në ngritjen e ekipit të Simeone Inzaghi në vendet e Ligës së Kampionëve, duke shënuar nëntë dhe duke asistuar gjashtë në të gjitha garat.

Këto shfaqje kanë kapur syrin e Real Madridit, i cili sipas Marca, do të bëjë ofertën në fund të sezonit.

E përditshmja sportive thotë se presidenti i Los Blancos, Florentino Pérez, është i gatshëm për të nënshkruar mesfushorin e gjithanshëm dhe do të bëjë të pamundurën për nënshkrimin e tij para fillimit të Kupës Botërore në qershor.

Real Madrid do të duhet të shpenzojë shumë për të marrë Milinković-Savić megjithëse, me shefin e Lazion Claudio Lotito i cili këmbënguli vitin e kaluar se lojtari ishte me vlerë edhe më shumë se 100 milion euro.

/Ora News.tv/