Kryeministri Edi Rama nga Gramshi ku është duke zhvilluar takimin e radhës elektoral u shpreh se PS e shpëtoi opozitën kur ishte në buzë të greminës 2 vite më parë.

Edi Rama: Kanë marrë dobësi një marrëveshje  që dy vjet më parë i ka shpëtuar kur ishin ën buzë të greminës. Është koha që ta mësojnë ata njëherë e përgjithmonë se nuk ka sharrë që nuk ngec në gozhdën tonë, pasi ne jemi me te drejtën dhe kush kërcënon të shkelë të drejtën tonë thyen qafën. Po e thyejnë qafën me vullnetin e tyre të lirë. Nuk i ka detyruar njeri të hyjnë në atë rrugë.  Në atë rrugë ka vetëm the-qafje, nuk ka të ardhme.

Më tej kryeministri sulmoi Presidentin Ilir Meta. Sipas Ramës, Meta është Haxhi Qamili i shfaqur me kostum dhe kollare, bën edhe shqiponjën. 

Teksa e quan 'fallxhore', kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi, Rama i kërkon që të shohë filxhan si të shpëtojë Metën, e jo si të djegë Shqipërinë.

Edi Rama: Nuk jemi në kohën e Haxhi Qamilit. Por edhe ky është shfaqur në zyrën e preisdentit me kostum, me kravat dhe bën edhe shqiponjën. Ai është shpirti i rrëmujës dhe është shpirti i kundërshtisë pa lidhje dhe me vetë perëndimin që ka pushutar Ilir Metën. Fallxhorja në vend që të shohë filxhan si të djegë Shqipërinë, të shoh fixhan të shpëtojë Metën, nga shpirti që e ka poseduar komplet.

/Ora News.tv/