Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka bërë thirrje për protesta paqësore. Në një mesazh, ai bën thirrje për evitim të konfrontimeve.

Mesazhi i Presidentit Meta

Presidenti i Republikës është duke ndjekur me shqetësim situatën.

Ai ben thirrje për demonstrim paqësor dhe ruajtje të qetësisë.

Ai u kërkon të gjithëve të evitojnë konfrontimet dhe të qendrojnë larg provokimeve.

Lexoni për më shumë: Protesta e opozitës e thirrur sot, 16 mars 2019, zgjati katër orë.

/Ora News.tv/