Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta reagoi për situatën e krijuar në Turqi pas tërmetit që goditi vendin mbrëmjen e djeshme.

Përmes një postimi në Facebook, Meta shpreh ngushëllimet për familjarët e të prekurve dhe mbështetjen e shtetit shqiptar.

Postimi i plotë në Facebook

Me shqetësim dhe dhimbje të thellë po ndjek situatën në Turqinë mike, të goditur nga tërmeti tragjik.
Shumë i tronditur nga viktimat në njerëz, ju shpreh ngushëllimet më të ndjera familjarëve e të dashurve të tyre, të gjithë popullit turk dhe Presidentit Recep Tayyip Erdoğan, duke u lutur që të mos ketë të tjera humbje jetësh.
Të gjithë të lënduarve nga kjo fatkeqësi natyrore ju uroj shërim sa më të shpejtë.
Në këto momente tepër të vështira, unë dhe populli shqiptar jemi në krah Turqisë mike!

LEXONI: Tërmeti në Turqi, shkon në 21 numri i viktimave, mbi 1030 të plagosur dhe 30 nën rrënoja/Ora News.tv/