Kreu i shtetit shqiptar, Ilir Meta ka folur hapur, duke thënë mendimin e tij për kryeministrin Edi Rama, ish-kryeministrin Sali Berisha dhe  kryetarin e PD, Lulzim Basha.

Meta ishte i ftuar në emisionin "Xing me Ermalin", ku tha se për kryeministrin Rama mendonte se ai është një “Fashionist gjeni".

 Ç’mendim ke për Edi Ramën: I bukur, fashionist, tradhtar, i gjatë, legen, gjeni?

Meta: Fashionist gjeni

Ç’mendim ke për Berishën: Zotni, lider, i lodhur, plak.

Meta: Edhe zotni, edhe lider, edhe i palodhur, edhe i ri.

Ndërsa për pyetjen se ç’mendim kishte për Lulzim Bashën, Mamaqi nuk i dha atij asnjë aletrnativë, dhe Meta u përgjigj: ‘Shumë i mirë!”

/Ora News.tv/