Fillimisht u mendua si një ëndërr po tashmë zërat po përforcohen më shumë. Bëhet fjalë për kalimin e Ronaldos tek skuadra e Juventus ku këto ditë është folur vetëm për këtë temë.

Sipas mediave spanjolle, Real Madrid do të jetë i detyruar që të shesë Cristiano Ronaldon pasi është dhe një dëshirë e vetë lojtarit.

Ndërsa mediat në Itali shprehen se Ronaldo dhe agjenti i tij Mendez janë takuar në Torino me drejtuesit e skuadrës së Juventusit.

Ajo bën me dije se është biseudar për kontratën dhe pagën e lojtarit ku pritet 30 milionë euro neto në sezon.

Ndërkohë “Marca” raporton se Cristiano tani është duke kërkuar një shtëpi ku ai të stabilizohet në Torino.

/Ora News.tv/