Dy burra sulmojnë një oficer policie ndërsa ai dhe kolegu i tij përpiqen të arrestojnë një të dyshuar në dyshemenë e një McDonald's.

Videoja e tmerrshme tregon dy oficerë që ndalojnë një njeri ndërsa përpiqen ta arrestojnë atë në restorantin e ushqimit të shpejtë në Hackney, në lindje të Londrës, në orën 10.40 të mbrëmjes së shkuar.

Rrethuar nga njerëz që bërtisnin dhe filmonin incidentin në telefonat e tyre, klip tregon një nga oficerët që ngre një radio policore mbi kokën e të dyshuarit.

Ndërsa e bëjnë këtë, një person dëgjohet duke thënë 'Ata do ta vrasin' para se një shikues të hidhet në drejtim të një oficeri, duke e goditur dy herë.

Skena më pas zbret në kaos të mëtejshëm, pasi dy policët vazhdojnë të luftojnë me të dyshuarin në dysheme.

/Ora News.tv/