Një 40 vjeçare në Pogradec është gjetur e vdekur në banesën e saj.

Policia thotë se "rreth orës 22:10, në lagjen nr 1,  në banesën e saj ku jetonte e vetme, në kabinën e dushit, u gjet i dekompozuar trupi i shtetases B.B, rreth 40 vjeçe".

Nga të dhënat e para, rezulton se dera e banesës, ka qenë e mbyllur me kyç nga brenda dhe automati është gjetur i ulur.

Nga ekspertiza paraprake mjeko-ligjore, dyshohet se vdekja mund të jetë shkaktuar si pasojë e kontaktit të viktimës me rrymën elektrike gjatë bërjes së dushit.

Grupi hetimor po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

/Ora News.tv/