Një 41 vjeçar ka gjetur vdekjen, pasi është përplasur nga një mjet tip"Volkswagen" drejtuar një 24 vjeçar i quajtur Aleksandër Seitllari.

Ngjarja ka ndodhur në rrugor Pogradec-Lin. Shtetasi me iniciale shtetasin V.M, rreth 41 vjeç, banues në Buçimas, drejtonte një motoçikletë kur u përplas nga drejtuesi i mjetit.

"Shtetasi V.M, pas mbërritjes në Spitalin e Pogradecit, ka ndërruar jetë", sqaron policia.

Policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit dhe po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

U ngrit grupi hetimor dhe po punohet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

/Ora News.tv/