Sot ishim të gjithë në ‘ankth’ si do shkonte konferenca e paralajmëruar dhe aq e pritur e presidentit Meta.

Pas pyetjeve ‘bombë’ të gazetarëve të tipit: A do japësh dorëheqjen, a do ta shpërbësh parlamentin, etj. ku presidenti u përgjigj më shumë me guxim dhe vendosmëri, se me sinqeritet, të gjithë siç ishin u panë më pas të relaksoheshin (si pas pune) në oborrin e presidencës.

Ne po ju servirim fotot e shkrepura nga LSAShkroi: A.H.

Lexo me shume:

 A do shpërndajë parlamentin? Ja përgjigjja e presidentit Ilir Meta

Dorëheqje? Ilir Meta i prerë: Shqipëria s'do të kthehet në tirani personale të askujt dhe as në koloni

Meta: Ndalova zgjedhjet moniste, por nuk ndërhyj për të penguar zgjedhjet partiake

Meta: Zgjedhjet më 30 qershor, imagjinare. Kolegji justifikoi organizatën socialiste të KQZ

/Ora News.tv/