Disfata 3-1 e Pars SG në Santiago Bernabeu mbrëmjen e 14 shkurtit nuk ishte mjaftueshëm për t'i mbushur mendjen Neymar që të qëndrojë  ne ekipin francez .

Braziliani u pyet për transferimin e tij të mundshëm në Madrid pas përfundimit të ndeshjes dhe duket se buzëqeshja e tij e tradhtoi .

Ndërkohë qe performanca e tij nuk ishte e përsosur gjatë ndeshjes së parë, Neymar na dhuroi disa momente magjie sidomos me asistin me thembër drejt Adrien Rabiot.

Ndryshe nga ç'pritet për një ish lojtar të Barcelonës, futbollistët madrilen u munduan ta "manipulonin" atë me buzëqeshje, një përpjekje për ta bërë atë të ndihet si në shtëpi.

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez e di se Neymar është objektivi i tyre, ai është i zgjedhuri edhe pse një transferim do të jetë tepër i vështirë, klubi është gati të bëjë ofertë për të përfituar shërbimet e brazilianit sipas gazetës spanjolle MARCA

Real Madrid shpreson se nuk do i duhet të presë deri në vitin 2019 që të transferojë  lojtarin më të shtrenjtë në botë.

Kjo është tani një çështje krenarie për pronaret arab të PSG-së dhe nuk ka një asnjë shifër  në botë që mund t'i bindë ata të shesin nëse se do ta bënte projektin e tyre të dobët dhe jo tërheqës.

Paris Saint-Germain ka  qenë më parë i interesuar për Cristiano Ronaldo-n duke hapur kështu mundësinë e një shkëmbimi,por largimi për veteranin Ronaldo do të jetë thuajse i pamundur.

Vlen të përmendet se as Neymar as Ronaldo nuk e shohin si të pamundur që ata të mund të ndanin fushën në Madrid.

/Ora News.tv/