Lojtari më i shtrenjtë në botë, Neymar Jr dëmtoi këmbën në përballjen me Marseille-n. Brazilianit i duhet të kryejë operacion dhe si rezultat do jetë jashtë fushave për dy muaj.

Kyçi i këmbës mund të vendoste pjesëmarrjen e tij në Kupën e Botës në dyshim, nëse ai nuk do të shërohet në kohë.

Sipas Globoesporte në Brazil, Neymar nuk do të jetë në gjendje të përballet me Real Madridin më 6 mars Madje nuk do të bëjë një kthim për Paris Saint-Germain deri në maj, një muaj para fillimit të Kupës së Botës.

Do të jenë edhe ndeshjet e fundit në Ligue 1 për të luajtur, si dhe Ligën e Kampionëve, nëse ekipi i tij kalon në çerekfinale.

Vendi apo mjeku që do të kryejë operacionin nuk është vendosur ende.


/Ora News.tv/