Ndërkohë që të gjithë janë izoluar në banesat e tyre për shkak të virusit COVID-19, në Kosovë ka rënë një tërmet 3.2 i shkallës Rihter.

Lëkundjet janë regjistruar në orë 22:13 të mbrëmjes së djeshme në zonën e Lipjanit ndërmjet fshatit Magure dhe fshatit Suhodoll.

Për fat të mirë nuk u raportua për dëme apo të lënduar.

Sizmiologët bëjnë apel se nuk ka vend për panik.

/Ora News.tv/