Deputeti dhe kreu i grupit parlamentar demokrat Myslim Murrizi i ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, tha se nesër 12 deputetë të opozitës do të deklarojnë votën kundër reformës zgjedhore.

Murrizi: Kryetari i grupit tjetër parlamentar zoti. Stojku, së bashku me mua, si kryetari i Grupit Parlamentar Demokrat, nesër bëhemi 12 deputetë tek ky grup, por edhe deputeti Nimet Musai, do të dalim me një deklaratë nesër që ne nuk e votojmë dhe nuk marrim urdhër nga këta që hyjnë e dalin fshehurazi nga selitë e partive.

/Ora News.tv/