Presidenti i Vendit, Ilir Meta është takuar në Tiranë me ambasadorin, Sam Broënback, të ftuarin special, sikurse e ka prezantuar ai.

Në një postim në facebook, Meta shkruan se sëbashku me ambasadorin do të jenë nesër në një Konferencë për Lirinë Fetare.

Ndërsa shpreh benime për miqësinë shqiptaro-amerikane.

“Një kënaqësi e veçantë të kem Ambasadorin Sam Broënback në Tiranë si mysafirin tim special. Do të jemi së bashku nesër në Konferencës për Lirinë Fetare. SHBA gjithmonë një kampion i lirisë dhe drejtësisë. Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane!” shkruan Presidenti.

/Ora News.tv/