Presidenti Ilir Meta është takuar në Japoni me Nobelisten e Paqes, Aung San Suu Kyi.

Në një postim në Facebook, kreu i shtetit shkruan:

"Ishte kënaqësi të takoja sot Nobelisten e Paqes të mirënjohur, Aung San Suu Kyi, zonjë e jashtëzakonshme dhe shembull frymëzimi për demokraci në mbarë botën!"

/Ora News.tv/