Në kuadër të vizitës së tij në principatën e Monakos, Presidenti Ilir Meta u prit në takim nga princi Albert.

"Nder dhe kënaqësi e veçantë të pritesha sot nga Lartësia e Tij e Përndritur, Alberti II, Princi i Monakos. Takim mjaft konstruktiv për identifikimin e potencialeve të shumta, në funksion të forcimit të bashkëpunimit në të gjitha fushat me interes reciprok", shkruan Meta, duke publikuar pamje nga takimi.

Ai thotë se Shqipëria dhe Principata e Monakos të vendosura për intensifikimin e marrëdhënieve.

/Ora News.tv/