Këtë të premte, në Itali presidenti i Republikës, Ilir Meta do të takohet me komunitetin arbëresh të Casalvecchio di Puglia, në provincën e Foggias.

Burime për Ora News bëjnë me dije se takimi do të organizohet në orën 10:00.

Një ditë më parë Meta u takua me komunitetin arbëresh të Platacit (Pllatënit), në Kalabri.

Kreu i Shtetit ishte në Kalabri, për të marrë pjesë në konferencën kushtuar Antonio Gramshit, personalitetit të shquar italian dhe shqiptar.

/Ora News.tv/