Presidenti Ilir Meta pasditen e sotme ka bërë një tjetër reagim, pas rrëzimit që iu bë kandidaturës për kreun e KLSH në Kuvend.

Në një status në facebook, Kreu i Shtetit ka publikuar një foto me kryeministrin Rama, kur PS dhe LSI ishin në koalicion, ndërsa përmend përsëri dekoratën që premtoi se do ti japë nësë në 18 tetor hapen negociatat.

Me nota ironie, Presidenti Meta shkruan:

"O Zot ç'më ka gjetur me këtë njeri! Unë dua t'i jap "Urdhrin e Skënderbeut", ky kërkon vetëm "Urdhrin e Tao-Spiropalit"!


/Ora News.tv/