Pas lajmit për ndarjen nga jeta të mjeshtrit të madh të humorit shkodran Gëzim Kruja, presidenti Meta ka shprehur ngushëllimet e tij.

Parmes një postimi në Facebook Meta shkruan se Gëzim Kruja do të mbahet mend si një prej figurave më të dashura të artit shqiptar.

Meta: Ndarja nga jeta e Mjeshtrit të Madh të skenës dhe humorit, Gëzim Kruja është një lajm trishtues. Me talentin e spikatur, Gëzim Kruja do të mbahet mend si një prej figurave më të dashura të artit shqiptar, që falë personazheve karakteristike të interpretuara mjeshtërisht u duartrokit nga shumë breza, duke lënë pas një trashëgimi të vyer artistike. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Kruja, të afërmve, të gjithë artdashësve dhe qytetarëve të mrekullueshëm të Shkodrës, për këtë humbje të pazëvendësueshme.

/Ora News.tv/