Presidenti Ilir Meta vazhdon turin në alpet e Kosovës. Nga bjeshkët e Rugovës deri tek ato të Prevallës, Meta jep edhe një mesazh nga lartësitë mbi 2 jijë metra.

“Të dashur miq ju përshëndes këtu nga maja e Oshlakut, 2217 metra mbi nivelin e detit në bjeshkët përrallore të Prevallës.

Ndaj do doja tju ftoja të gjithë t’i vizitoni këto bjeshkë të jashtëzakonshme, mjaft oskigjenuese, mjaft frymëzuese, mjaft të shëndetshme dhe njëkohësisht që të bëjnë më optimist për të arritur maja më të larta”, shprehet Meta nga bjeshkët e Prevallës.

/Ora News.tv/