Presidenti, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me ekipin e ekspertëve izraelitë që ju erdhën në ndihmë banorëve të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.

Gjatë këtij takimi Meta i ka falënderuar për punën e bërë në Shqipëri.

Postimi i tij në facebook.

I nderuar të prisja sot ekipin izraelit që i erdhi në ndihmë qytetarëve tanë duke vlerësuar dhe këshilluar për shtëpitë dhe ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti. Thellësisht mirënjohës Izraelit dhe ekspertëve të tij ushtarakë! Shalom!


/Ora News.tv/