Ditën e sotme edhe kampionët e botës së Formula 1, Mercedez kanë prezantuar modelin më të fundit “Wo9 EQ Power +”, makinë që do të marrë pjesë në botërorin e ri të F1 që ngren siparin me 25 mars.

Përshtypjet e para që janë marrë pas pak kilometrave të parë në pistën e Silverstone gjatë filming day, ‘shigjetat e argjendta’ duket se kanë bërë një zhvillim të modelit ‘W08’, por me një hap më të shkurtër.

Mercedes edhe në këtë sezon në pilotim do të ketë kampionin e botës Lewis Hamilton dhe finlandezin Valtteri Bottas .

/Ora News.tv/