Ishte rezerva e Real Madridit, i cili mori lojën në dorë në Estadio Butarque të mërkurën mbrëma, por kjo i dha Marco Asensio-s një shans për të treguar se pse ai duhet të fillojnë në Paris.

Ashtu  si Fernando Hierro tha për Raul, Asensio është si një Ferrari i cili do të kapë të gjithë. Përkundër mos përfshirjes në momentin përfundimtar të ndonjë prej golave, ai ishte një nga lojtarët që ra më shumë në sy për Real Madrid.

Kur ai zotëron topin, askush nuk e dinte se çfarë të presë dhe ai tregoi cilësinë e tij.

Pasi ka shkëlqyer më shumë se Gareth Bale dhe Karim Benzema në ndeshjet e fundit, ai tani është bërë i njëjtë me Isco-n, të cilit i mungon qëndrueshmëria dhe nuk ka qenë në më të mirën e tij. Sigurisht, shumë mund të ndryshojnë nga sot e deri më 6 mars, kur Real Madridi të vizitojë PSG-në në Paris.

/Ora News.tv/