Jo vetëm Juventusi në gjurmët e Cristiano Ronaldos. Pas fituesve të Seria A, interes për yllin luzitan ka shfaqur dhe ish-skuadra e tij, Manchester United.

Sipas shtypit spanjoll, Juventusi ka gjetur akordin me Realin e Madridit për një shifër prej 106 milionë euro, ndërkohë që britanikja "The Sun" shton se brënda kësaj jave pritet që edhe United të barazojë ofertën e bardhezijve.

33-vjeçari, i cili ka shënuar 450 gola në 438 ndeshje për Realin e Madridit do të marrë një pagë rreth 500,000 euro në javë në kryeqytetin italian.

Ronaldo thuhet se është zhgënjyer në "Bernabeu" pas nëntë vitesh me klubin, duke i hapur rrugë një largimi nga Reali./Ora News.tv/