Deputeti demokrat Lefter Maliqi në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se kryeministri Rama ka frikë nga zgjedhjet, sepse ka humbur mbështetjen e Ruçit, Tahirit, Xhafajt, Dakos, Sejdinit.

Maliqi: Me këto vota sipas sistemit me këto bishta dhe me të vjedhura ky nuk i merr dot 74. Po të ishte LSI bashkë me PD, me çamët etj. Me këto vota ky është i humbur. Ky thotë unë do iki në 30 qershor në zgjedhje, ta cojë vendin në diktaturë. Unë sot erdha nga Kucova dhe Berati, ku takova shumë arsimtarë dhe më thoshin shyqyr që ndodhi ky dekret sepse si do vinim ne të detyruar të votonim, nga frika e punës. 

Ai ka frikë nga zgjedhjet. E kishte Rucin sekretar të partisë e njihte në majë të gishtave. Tani se ka më dhe rrezik se vë më. 

Kishte një Tahir që ishte edhe kryetar të PS sepse e shiti tek drejtësia. 

Kishte grupin e Bajrajve dhe disa të tjerë në Tiranë që ambasada e SHBA i përmendi me emra. 

Kishte të fortë Nokën, Arben Cukon, i shiti që i dhanë vota në Lushnje. 

Shiti Xhafën, por jo Xhafën, vëllain e Xhafës. 

Shiti Bushatin. 

Dakon se ka më. Qazimin e hoqi, edhe Lefter Maliqin sepse këtë veprim nuk e bëj dot. 

/Ora News.tv/