Një lojtar bejsbolli nga Tenessee ka marrë vëmendjen e të gjithëve pasi arrin të presë topat me një krah.

Luke Terry luan për ekipin e shkollës së mesme Cornersville dhe është bërë i njohur në rrjete sociale për mënyrën që si kap topin me dorën e majtë.

Kur ishte 19 muajsh, Luke u prek nga bakteri E.Coli dhe humbi krahun e djathtë. Pavarësisht kësaj, kjo nuk e ndali të bëhëj një prej atletëve të skuadrës së bejsbollit.

Pamjet e Luke kanë rënë në dorën e yjeve të skuadrave si NFL, Chipper Jones dhe Deion Sanders që kanë provuar ta kontaktojnë personalisht që të ndjekin ndeshjet së bashku.

/Ora News.tv/