Dy orë para nisjes së tubimit, Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video mesazh drejtuar qytetarëve.

Meta, me një tufë mimozash në duar, shprehet se “Kushtetuta e popullit po pret popullin e Kushtetutës”.

“Të dashur motra dhe vëllezër, Kushtetuta e popullit po pret popullin e Kushtetutës. Edhe pak momente na ndajnë nga nisja e “pranverës kuqezi”. Mirë se vini të gjithë!”, shprehet Meta.


/Ora News.tv/