Dy tropojanë janë arrestuar nga policia pasi gjatë shoqërimit në polici kanë kundërshtuar me dhunë efektivët.

Në pranga u vunë shtetasit J. O., 21 vjeç, banues në Bajram Curri dhe  M. N., 21 vjeç, banues në fshatin Lekurtaj, Tropojë.

"Arrestimi i tyre u bë pasi, në bashkëpunim me njëri – tjetrin, gjatë kohës që janë shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Tropojë pas përfshirjes në një konflikt me disa persona të tjerë, kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e Policisë", thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprën penale "Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik".

/Ora News.tv/