Presidenti Ilir Meta ka shprehur solidaritet me popullin francez pas zjarrit të madh që ra në Katedralen Notre Dame.

Në një status në rrjetet sociale, kreu i shtetit shqiptar shkruan:

"I trishtuar nga zjarri i rënë në Katedralen Notre Dame, këtë simbol të Parisit dhe Francës, por edhe të trashëgimisë kulturore europiane dhe botërore. Uroj sa më pak dëme! Solidaritet me popullin francez!"

Edhe Kryeministri Rama ka postuar një foto nga katedralja e djeguar duke zgjedhur të mos e komentojë por të vendosë si përshkrim vetëm një emoji. 

/Ora News.tv/