Juventusi është i gatshëm për të bërë çmendurira për të pasur të tyrin Matteo Darmian.

Sipas asaj që shkruan "Sportitalia" bardhezinjtë mund t'i propozojë Manchester United, sulmuesin Mario Mandzukic në këmbim të pjesës për mbrojtësin italian.

32-vjeçari është një futbollist mjaft i dashur, i cili njihet për vendosmërinë e tij dhe lojën e fortë fizike.

Përveç kartonit të Mandzukiç, Juventusi është i gatshëm të derdh dhe 20 milionë euro në arkat e "djajve të kuq".

/Ora News.tv/