"Lufta" në distancë mes Juventusit dhe Interit për titullin e sezonit 2005-2006 ka nisur një tjetër seri.

Klubi bardhezi e ka apeluar sot titullin që aktualisht i ka kaluar Interit në gjykatën e CONI (Bordi i Garancive Sportive).

Një titull që apelohet për herë të tretë nga ana e "Zonjës së Vjetër", e cila e humbi për shkak të skandalit të Calciopoli në vitin 2006.

Ky trofe i kaloi Interit, rivalit të Juventusit këtë fundjavë në kampionat.

/Ora News.tv/