Gjashtë vetë, duke përfshirë dy fëmijë,mbetën të vdekur në një aksident dhe shpërthim në një autostradë në Italinë veriore.

Sipas raportimeve një makinë familjare u përplas me një kamion cisternë, duke shkaktuar një shpërthimin në Brescia.

Makina e Kia kishte një targë franceze sipas njoftimeve të cituara nga agjencia e lajmeve AFP.

Tymi nga shpërthimi mund të shihet disa milje larg.

/Ora News.tv/