Një 31 vjeçar me origjinë shqiptare përfundoi në prangat e karabinierëve mes natës së mërkurës dhe të enjtes.

Prangat u vunë ndaj shtetasi Rizvan C, i cili u kap në flagrancë në një tentativë për të vjedhur.

Ishin kalimtarët ata që lajmëruan policinë për lëvizjet e dyshimta të një personi në Corso Umberto. Kalimtarët lajmëruan se burri ishte i "armatosur" me një gërshërë të madhe hidraulike.

Në fakt, qëllimi i tij ishte grabitja e një motori tip Skuter, i lidhur në zonë. Policia shkoi menjëherë në vendin e ngjarjes, duke prangosur 31 vjeçarin shqiptar, i cili fillimisht u përpoq të largohej. Ai u përpoq të ndizte "Skuterin", por nuk ia doli dot.

Pas kontrolleve, i huaji rezultoi të ishte shqiptare dhe mbante me vete dokumente të rreme.

Pas kontrolleve dhe formaliteteve, ai është arrestuar për tentativë vjedhje, posedim të dokumenteve të rreme dhe shkeljet e ligjit të imigracionit.

 

/Ora News.tv/