Shënohet viktima e parë shqiptare në Amerikë nga koronavirusi. Andre Ljuljovic shqiptaro-amerikani i cili ka jetuar në SHBA humbi betejën me koronavirusin në moshë mjaft të re.

Ai ishte martuar vitin e kaluar me partneren e tij Janet Gazivoda. Vdekja e tij nuk ka pikëlluar vetëm familjarët por edhe komunitetin e shkollës së mesme në në Archbishop Stepinac, në Ëhite Plains, ku njiheshe si student dhe atleti më i fuqishëm në ekipin e futbollit amerikan në shkollë.

Lajmi është bërë i ditur nga gazeta “Ilyria” në New York.

/Ora News.tv/