4 milionë euro pasuri që ju sekuestruan grupit kriminal të trafikimit ndërkombëtar të drogës që vepronte mes Italisë dhe Shqipërisë janë të gjitha në vendin tonë.

Bëhet fjalë për 15 apartamente, 1 truall toke, 7 autovetura dhe skafi i sekuestruar në Vlorë.

Nga 37 personat e arrestuar nga ky operacion, 10 janë arrestuar në Vlorë.

Hetimet për operacionin policor të koduar "Kulmi" kishin nisur në mars 2017 deri me janar 2019.

Lexo edhe: 10 të arrestuar në Tiranë dhe Vlorë, sekuestrohet një skaf

“Si Stuhia", gomonia 11 metra e trafikut ndërkombëtar të drogës Shqipëri- Itali

/Ora News.tv/